תריס חשמלי או תריס אור רגיל?

תריס חשמלי או תריס אור רגל - שני פתרונות הצללה נפוצים ומבוקשים בשוק. תריסי גלילה מסוג תריסי אור הפכו בשנים האחרונות לפתרון הצללה נפוץ ומבוקש בשוק. זאת בזכות מספר מצבי הפתיחה שלהם: החל ממצב תריס פתוח לגמרי המחדיר אור ישיר לבית, דרך מצב ביניים המעניק לחלל אור רך ונעים בעודו שומר על פרטיות הדיירים, ועד למצב סגירה אטום לחלוטין. ההפעלה והשליטה על תריסים אלו אפשרית באמצעות מנגנונים ידניים או חשמליים, ועל מנת לבחור בין תריס חשמלי או תריס אור רגיל-ידני יש להכיר את תכונותיהם על היתרונות והחסרונות של כל מנגנון.
 
תריס אור רגיל - ידני
 תריס אור רגיל - ידני מופעל באמצעות חבל משיכה הפותח וסוגר את מנגנון התריס במצביו השונים. מדובר במנגנון מכאני פשוט המאפשר פתיחה וסגירה של התריס ללא תלות בתפקודם של מנגנון חשמלי ושל תשתית החשמל בבית. כמו כן, עלותם של תריסים אלו לרוב נמוכה מזו של תריסים חשמליים והם גם פשוטים  יותר להתקנה.
 
תריס חשמלי או תריס אור
תריס אור חשמלי מופעל על ידי לחיצת כפתור המפעיל מנוע חשמלי שאחראי על הרמת והורדת התריס למצב הרצוי. פעולה זו מאפשרת את הזזת התריס ללא מאמץ וקושי, והינה זמינה גם לילדים, קשישים ובעלי מוגבלויות. מעבר לכך, ניתן להפעיל את התריס ממקומות שונים, למשל באמצעות כפתור הצמוד לחלון, שלט או טלפון סלולארי. הווה אומר, שאת התריס החשמלי אפשר גם לחבר לבית חכם וכך לתכנת מראש את מצבי וזמני הפתיחה והסגירה של כל תריסי הבית. התכנות יכול להתבצע מראש או בעזרת חיישנים שונים כמו חיישני חום, אור, מים ורוח. יחד עם זאת, בהיותם מנגנונים יותר מורכבים, תריסים חשמליים עלולים להתקלקל ועל מנת לתקנם יש צורך באיש מקצוע. מאידך, חשוב לציין כי הדגמים החדשים המוצעים כיום בשוק הינם עמידים ומתקדמים מאוד ועם התקנה ותחזוקה נכונה ישרתו נאמנה את בעליהם במשך שנים רבות.
 
בחירה בין תריס ידני לחשמלי
 
בעולם עיצוב הפנים מסתמנת מגמה ברורה של מעבר למוצרים חכמים וחדשניים, לרבות העדפת תריסים חשמליים על פני ידניים. עם זאת, הבחירה בין תריס חשמלי לידני הינה אישית ומשתנה בהתאם ליכולות ולצרכים של כל אחד. לכן, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בטרם הבחירה במנגנון פתיחת התריס שעדיף עבורכם.
 
מנועי סומפי לתריס חשמלי
מנועי סומפי (somfy) הינם מנועים חשמליים, בשילוב מערכות הפעלה ובקרה חשמליים לסוככים, צלונים, וילונות, תריסים ושערי חניה. הם נחשבים למנועים הטובים ביותר בשוק
Content

לקבלת הצעת מחיר, נא למלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליכם.