עיצוב מודרני מול עיצוב מסורתי

אנשים רבים העומדים בפני בניית או רכישת בית חדש, וכן שיפוץ בית קיים, מתלבטים לגבי סגנון העיצוב. התלבטות זו נסבה בעיקר בין שני סגנונות מרכזיים - מסורתי ומודרני - השונים בתכלית זה מזה ולכל אחד מהם יש תכונות ומאפיינים ייחודיים. על מנת לדעת איזה עיצוב מתאים לביתכם חשוב להכיר את שתי האפשרויות ולבחור את הנכונה עבורכם מבחינת טעם אישי, נוחות ופרקטיקה.
מאפיינים כלליים של עיצוב בית מסורתי
עיצוב בית מסורתי הינו מונח רחב המתייחס לסגנונות מקובלים בישראל לאורך השנים בקרב בתי אב רבים  סגנון זה משלב בתוכו עקרונות עיצוב קלאסיים עם נגיעות ים תיכוניות וכפריות, ומאופיין בגישה מאופקת ומתונה. על פי הגישה בתים מעוצבים באופן יחסית סימטרי, בגוונים יותר כהים ובאופן דומה נטול ניגודים עם הרבה ריהוט בעל חזות מכובדת ושמרנית. כמו כן, הגישה המסורתית נוטה לשלב הרבה אלמנטים קישוטיים בבית בין אם תמונות, פסלונים, אגרטלים או כל חפץ נוי אחר. הלכה למעשה,מדובר בסגנון פשוט וזמין המתאים לחיי משפחה ממוצעת, שמעניק תחושה ביתית נוחה  ונעימה החפה מיוקרה או ייחוד. עיצוב מודרני
מאפיינים כלליים של עיצוב בית מודרני 
עיצוב בית מודרני, המכונה גם סגנון עכשווי, הוא למעשה ההפך מעיצוב בית מסורתי-קלאסי. כלומר, הוא נוטה למופשט ומאופיין בקווים ישירים ונקיים, חפים מקישוטיות ועם הרבה מרחב ואווריריות. בנוסף, מדובר בגישה אורבאנית המשלבת חומרי גלם וגימורים עכשוויים כמו מתכת, פלסטיק או בטון חשוף. מעבר לכך, סגנון העיצוב המודרני אינו חושש להיות ייחודי ונועז, דבר המתבטא במנעד רחב של סוגי צבעים, ניגודיות וסימטריה חדה היכולה להישבר בצורות א-סימטריות. כמו כן, נעשה שימוש רב בטכנולוגיות מתקדמות ולעיתים קרובות תכנון המרחב מיושם כחלק מתפיסת ותכנון בית חכם.
הצבעוניות בבית מודרני ומסורתי
בית בעיצוב מודרני נוטה לדפוסי צבעים מאוד חזקים ומנוגדים, עם צבע אחד מרכזי המוביל את הבית כגון לבן ושחור עם נגיעות של אדום, גוונים חומים או כסופים, אפורים ומתכתיים. על כן, בבית מודרני אין חשש מצביעת הקירות בצבעים שאינם לבן בלבד, כדוגמת בירוק, כחול או כתום. מאידך, מבחינת ריהוט ואבזרי הבית, הנטייה היא לצבעי הלבן והשחור עם נגיעות של צבעים עזים ומתכתיים. זאת בעוד שגווניי הריצוף נוטים לבהירים, אך יכולים להיות גם צבעוניים ולשלב אלמנטים מודפסים שונים. מנגד, צבעי הקירות בבית מסורתי נשענים ברובם על גוון אחיד ניטראלי, בדרך כלל לבן או גוון בהיר אחר כמו קרם או שמנת. גם צבעי הריצוף נוטים לצבע קרם או לגוונים כהים, ואילו רהיטי ואבזרי הבית יכולים להיות בקשת רחבה של צבעים לא אחידים עם העדפה לגוונים של חום.
חומרי גלם בבית מודרני ומסורתי
בבית מודרני יש העדפה לשימוש בחומרי גלם עכשוויים בעלי טקסטורה אחידה וחלקה כדוגמת עור, זכוכית, גבס, פלסטיק, מתכת ושיש. יחד עם זאת, לאלמנטים מרכזיים אלו יכולות להצטרף נגיעות של חומרי גלם טבעיים ומחוספסים, כמו שידה מעץ גושני או משטח מטבח מאבן טבעית ולא מלוטשת. מנגד, בבית מסורתי חומרי הגלם הנפוצים הינם עץ או חומרים דמויי עץ, בשילוב עם הרבה בדים.
ריהוט ואבזור הבית
בבית מסורתי יש הרבה אבזרי ופריטי ריהוט הנוטים להיות פשוטים ופרקטיים, בהתאם לגודל המשפחה וצרכיה. במרבית המקרים פריטי הריהוט יהיו בגווני חום טבעיים, עם גימורים חלקים ועם שימוש בריפודי בד כמו צמר או כותנה, וצורתם תהיה לרוב מלבנית ומעודנת. מנגד, בבית מודרני ישולבו במשורה מעט אבזרים ופריטי ריהוט ייחודיים ויוקרתיים בעלי קו ישר ודומיננטי, במטרה ליצור מרחב זורם, הרמוני ואוורירי. אבזרים ופריטים אלו יכולים להיות עשויים מקשת רחבה של חומרים עם גוונים מבריקים, ביניהם גופי תאורה ממתכת, כסאות מפלסטיק, ריפודי עור ושולחנות מזכוכית. כמו כן, בכל הקשור לדלתות בעיצוב המסורתי משתמשים לרוב בדלתות סטנדרטיות בגווני עץ, בעוד שבעיצוב מודרני נעשה שימוש בדלתות יוקרתיות בעלות קו נקי, סרך כלל בגוון זהה לזה של קיר הבית.
ההבדלים בריצוף
בבתים מסורתיים הנטייה לרצף עם מרצפות אחידות בעלות גוון שמנת או כהה, תוך שימוש במרצפות בעלות גודל סטנדרטי. מנגד, בבתים מודרניים משתמשים במגוון רחב יותר של אפשרויות ריצוף מתקדמות כדוגמת בטון מוחלק, או שילוב של אריחים גדולים בשלל טקסטורות ודוגמאות סימטריות שונות. כמו כן, בבית מודרני יכול להיות שימוש לא שגרתי בחיפוי קירות עם אריחים שונים, לרבות אריחים דמויי מתכת או עור. יש לציין כי בשני סגנונות העיצוב משתלבים באופן נפלא פרקטים מעץ או דמויי עץ. ואולם, בעוד שבעיצוב המסורתי הנטייה היא לגוני עץ טבעיים, הרי שבבית מודרני ניתן בהחלט לראות פרקט בשחור, אפור ולבן. 
חדר השירותים והאמבט
בעיצוב מסורתי חדרי שירותים ואמבט הינם בעלי חזות סטנדרטית מוכרת, עם כיור, ברזים, אמבטיה, מקלחת ואסלות לבנים. מנגד, בגישה המודרנית חללים אלו מהווים מנוף ליצירתיות עם שלל אפשרויות עיצוב מתקדמות ויפות. כך למשל, ניתן למצוא בחדר שירותים ואמבט מודרני כיורים שטוחים, ברזי מפל, אסלות תלויות ואמבטיות רבועות. כמו כן, בעיצוב המודרני נעשה שימוש רב באמצעים טכנולוגיים מתקדמים כדוגמת חיישנים אוטומטיים להפעלת ברזים ואסלות, או ברזי לד המעידים על גובה טמפרטורת המים.
השפעת האקלים 
גורם בעל חשיבות עליונה בעיצובו של בית מכל סגנון הוא תנאי האקלים, ומכיוון שישראל היא מדינה ים תיכונית חמה הרי שעיצוב בתים מודרניים ומסורתיים כאחד דורש לספק אמצעי הצללה נאותים. יחד עם זאת, סגנון אמצעי הצללה משתנה בהתאם לעיצוב הפנים של הבית. כך למשל, בבית מסורתי הנטייה תהיה להצללה עם וילונות מסוגים שונים, או באמצעות תריס חשמלי. זאת בעוד שבעלי בית מודרני המחפשים פתרונות הצללה יותר אלגנטיים ומתקדמים יעשו שימוש בצלונים ובתריסים בעלי מנוע חשמלי. למרות האמור לעיל, חשוב לציין כי פתרונות ההצללה המודרניים בהחלט יכולים להשתלב בהצלחה גם בבית המעוצב בסגנון מסורתי.
 
Content

לקבלת הצעת מחיר, נא למלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליכם.