סוגי תריסים

בחירת ורכישת תריסים הינן חלק אינטגראלי מעיצוב פתחי הבית. מדובר בפתרונות הצללה המספקים מענה פרקטי ועיצובי כאחד, המאפשר לשמור על טמפרטורה נעימה בבית ומעניק פרטיות לדייריו. חשוב לדעת כי תריסים מוצעים כיום בשוק במבחר דגמים וסוגים, ונבדלים זה מזה בשיטת הפעלתם, חומריהם, גודלם, צורתם, צבעיהם וייעודם.
 

סוגי תריסים בהתאם לשיטת הפעלתם:

 
הגישה הנפוצה להבדלה בין סוגי תריסים הינה בהתאם לשיטת הפעלתם. קיימות מספר שיטות הפעלה עיקריות :
  • תריסי גלילה – אלו הם תריסים הנגללים לתוך ארגז ומוצעים עם אפשרות הפעלה ידנית או חשמלית. התריסים מוצעים במספר דרגות הצללה שונות וקיימים במגוון דגמים ועיצובים.
  • תריסי רפפה – מדובר בתריסי שלבים המופעלים על גבי ציר אופקי שנע באמצעות לשונית. יש לציין כי תריסים אלו מוצעים כיום גם עם מנגנון חשמלי.
  • תריסי הזזה - תריסים נעים על גבי מסילה שממוסגרת באופן קבוע לחלון, וננעלים בעזרת צילינדר.
  • תריסי פתיחה – גם תריסים אלו נעים על גבי ציר המאפשר לבחור בין פתיחה פנימית או חיצונית, וכולל גם אפשרות לנעול אותם. 

סוגי תריסים לפי חומרי הגלם שלהם:

 
אפשרות נוספת לסווג סוגי תריסים היא לפי חומר הגלם ממנו הם עשויים, כאשר הנפוצים שבהם הינם פלסטיק, אלומיניום ועץ:
  • תריסי אלומיניום – אלו הם תריסים איכותיים, עמידים ומעוצבים העשויים מחומר קל משקל מצד אחד, אך בעל אורך חיים ממושך ויכולות בידוד ואיטום גבוהות. התריסים אינם מחלידים ויש להם כושר עמידות גבוה בפני פגעי מזג אוויר שונים, לרבות גשם, שמש ורוחות.
  • תריסי פלסטיק – מדובר בתריסים שכיחים ויחסית זולים המשמשים למטרות שונות. יחד עם זאת, זהו מוצר בעל איכות נמוכה יחסית הנוטה לדהות, להישבר ולהישחק מהר מאוד.
  • תריסי עץ – תריסים אלו זוכים בשנים האחרונות לתחייה מחודשת בשוק. מדובר במוצר אסתטי ומבודד, אך יש לזכור כי העץ הינו בעל עמידות נמוכה לפגעי מזג האוויר, ועם הזמן הוא נוטה לדהות, להיסדק, להתפורר ולהישבר. 

בחירת והתקנת תריסים:

 
הבחירה בסוג של תריס מושפעת ממספר פרמטרים הכוללים את ייעוד התריס, איכותו וחוזקו, התאמתו לעיצוב הכולל של הבית וכמובן גם עלויותיו. בכל מקרה, עדיף לבחור בתריסים איכותיים של חברה מוכרת ומומלצת, ולדאוג להתקינם בעזרת איש מקצוע מיומן ומנוסה. 
Content

לקבלת הצעת מחיר, נא למלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליכם.