חלונות אטומים לרעש - יש דבר כזה !

במיוחד למי שגר בעיר אך לא רק, אטימות הדירה לרעש מהווה נושא חשוב ביותר לעיתים קרובות, המקור לחדירת רעש לבית הינם חלונות בעלי אטימה שאינה מספקת, או בעלי שכבת זגוגית אחת דקה. חשוב לציין כי מלבד עבודת התקנה טובה, מוצעים כיום בשוק חלונות ייעודיים לאטימה אקוסטית בפני רעש, המסוגלים לסנן את מרבית הרעשים המגיעים מבחוץ. 
 

גורמים המשפעים על איטום חלונות מפני רעש:


קיימים מספר גורמים שמשפיעים על איטום חלונות מפני רעש :
•    סוג הזכוכית של החלון.
•    שיטת  סגירת החלון, סוג המסגרת ואופן התקנתם. 
•    פתרונות הצללה בעלי איכות אקוסטית.

 

זגוגית חלון מבודדת בפני רעש:


המרכיב העיקרי בבחירת חלונות אטומים לרעש הינו סוג הזגוגית של החלון. לצורך מטרה זו קיימים בשוק מספר סוגי זגוגיות מתאימים:
•    עובי הזכוכית - ככל שזכוכית החלון יותר עבה כך יכולות הבידוד שלה יותר גבוהות. 
•    זוגית כפולה - נועדה בעיקר לבודד את החלל מפני קור וחום, אך גם מפחיתה את כמות הרעש החודר לבית. 
•    זיגוג עם שכבת בידוד - מכונה זכוכית בידודית, ועשוי מיריעת פלסטיק שקופה ובלתי נראית. ליריעה זו יכולות גבוהות יותר לאיטום מפני רעש מאשר זכוכית. 
•    שילוב של מספר תכונות - הפתרון הטוב ביותר לאטימת חלונות מפני רעשים, הינו שילוב של מספר תכונות ופתרונות זיגוג המקטין באופן ניכר את חדירתם לחלל הבית.

 

איטום טוב של חלונות:


אחת התכונות המתבקשות עבור חלונות אטומים לרעש היא איכותה של מסגרת החלון, וכן אופן התקנת החלון והמסגרת. לצורך מטרה זו חשוב להיעזר בפרופילים עבים איכותיים ומבודדים, וכמו כן להעדיף חלונות בעלי פס אטימה כפול המפחית באופן משמעותי חדירת גלי קול דרך פרופיל החלון. 
מעבר לכך, חשוב שעבודת התקנת החלון תבוצע על י מתקינים מנוסים, אמינים ומקצועיים. יש לציין כי גם לאופן סגירת החלון קיימת השפעה על רמת אטימותו. לדוגמא, בדרך כלל חלון צירים הינו בעל רמת אטימות אקוסטית גבוהה יותר מאשר חלון הזזה או חלון כיס. 

 

פתרונות הצללה בעלי איכות אקוסטית:


גורם נוסף התורם לאיטומם של חלונות מפני רעש הינו פתרונות הצללה מתאימים. חשוב לדעת כי בשוק מוצעים בימינו תריסים המכילים חומרי בידוד אקוסטי, שבמצב מוגף מפחיתים באופן ניכר חדירת רעשים לבית. 
Content

לקבלת הצעת מחיר, נא למלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליכם.