ההבדל בין הצללה פנימית וחיצונית

הצללות הינן מרכיב חיוני לפתחי חללים המספקות בקרה לכמות קרינת שמש ישירה, חום, קור ואור טבעי החודרים לבית. בנוסף, הן  מספקות הפרדה בין החלל הפנימי לסביבה החיצונית. בימינו קיימים בשוק סוגים רבים של פתרונות הצללה חיצוניים ופנימיים, ועל מנת לבחור ביניהם חשוב בתור התחלה להבין מהו ההבדל בין הצללה פנימית לחיצונית ומה השפעתן על חלל הבית.
 

הגדרת הצללה פנימית וחיצונית:

 
על מנת להבין את ההבדל בין הצללה פנימית וחיצונית יש ראשית להכיר את ההגדרות עבור כל סוג של פתרון הצללה. הצללה חיצונית מוגדרת כמוצרים המותקנים מצידה החיצוני של זגוגית החלון,  כדוגמת תריסים חיצוניים, סוככים או צאלונים. מנגד, הצללה פנימית מתייחסת לכל פתרונות ההצללה בחלקו הפנימי של החלון והבית, כדוגמת תריסים, צלונים ווילונות.
 

הדומה שבין הצללה פנימית וחיצונית:

 
למעשה, כמות האור הטבעי החודרת לחלל הפנימי הינה זהה בין אם מדובר בפתרון הצללה חיצוני או פנימי. שני הפתרונות הללו, בהתאם לסוג ההצללה, מספקים אפשרות שליטה בכמות האור החודרת לבית החל מאור מלא, דרך אור רך ועד להאפלה מוחלטת. כמו כן, הם מונעים סנוור של שמש ישירה ומעניקים פרטיות לדיירי הבית. מעבר לכך, שני הפתרונות מוצעים בימינו עם שליטה מלאה ידנית או חשמלית בכמות האור החודרת.
 

ההבדל ברמת הבידוד התרמי:

 
ההבדל העיקרי שבין הצללה חיצונית לפנימית הינו ברמת הבידוד התרמי שפתרונות אלו מספקים.  הצללה חיצונית המסתירה את זגוגית החלון מונעת חדירת קרינת שמש לחלל הפנימי, וכך שומרת על טמפרטורה נעימה בבית ומונעת את חימומו. מנגד, הצללה פנימית אינה מונעת חדירת קרינת שמש לזגוגית החלון, דבר הגורם להצטברות חום בזיגוג המעלה את הטמפרטורה בחלל הפנימי. הווה אומר, שבהיות ישראל מדינה ים תיכונית חמה, הצללה חיצונית הינה עדיפה מפני שהיא מעניקה חלל נעים לשהייה וחוסכת בהוצאות החשמל לצורך קירורו.
 

הבדלים חזותיים ופרקטים:

 
כיום השוק רווי במוצרים מעוצבים, איכותיים, עמידים ויפים עבור הצללה פנימית וחיצונית,  המוצעות במגוון דגמים גדלים וצבעים. יחד עם זאת, הצללה חיצונית מספקת פתרון מעוצב ופרקטי שאינו פוגע בקו העיצוב הפנימי של הבית בכלל, וחלונותיו בפרט. כמו כן, פתרון הצללה חיצוני אינו מפריע לפעולות סגירת ופתיחת חלונות. מאידך, פתרונות הצללה פנימיים הינם פחות חשופים לפגעי מזג האוויר ויותר נגישים לפעולות ניקיון ותחזוקה. פתרונות הצללה מבית צאלון:
 - צאלון C
צאלון S
צאלון Z
Content

לקבלת הצעת מחיר, נא למלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליכם.