בנייה ירוקה וחכמה

בנייה ירוקה וחכמה: השילוב המושלם בין טבע לטכנולוגיהעבור אנשים רבים, המונח בנייה ירוקה מתקשר עם בתי בוץ, מבני קש ועוד מגוון שיטות בנייה ישנות ומסורתיות . הלכה למעשה, הבנייה הירוקה בימינו הולכת יד ביד יחד עם טכנולוגיות מתקדמות המשתלבות בתוך מערך של בית חכם. כמו בבנייה ירוקה, אחד הרעיונות המנחים בבניית בית חכם  הינו יצירת סביבה בריאה וידידותית למגורים,משרדים ומבני תעשייה החוסכת בצריכת אנרגיה ועליותיה על ידי שימוש וניצול משאבים טבעיים וברי קיימא. 
 

בנייה ירוקה שהיא גם חכמה:


צמצום משאבי אנרגיה הטבעיים בעולם, ביחד עם עליית המודעות של ממשלות והציבור הרחב לאיכות הסביבה, הובילו את ענף הבנייה לחשוב באופן ירוק וחכם. גישה זו נועדה לבנות בתים פרטיים ובניינים עם מערכות מתקדמות ואיכותיות המאפשרות לחסוך בצריכת אנרגיה, שהינן גם בריאות בהרבה לשימוש ומנצלות באופן מקסימאלי אנרגיות  ברות קיימא. תפיסה זו בענף הבנייה   מחוזקת על ידי תמיכה ממשלתית, המעודדת ומבקרת בנייה ירוקה ואיכותית. בנייה זו מתבטאת בין היתר בשיקולי תכנון הבניין בהתאם למיקומו הגיאוגרפי, בהתחשב בכיוון רוחות, גשמים ואור שמש, ובשימוש בחומרי בנייה איכותיים, עמידים, בריאים ומבודדים. כמו כן, בניה ירוקה ומתקדמת מנצלת באופן מרבי את אור וחום השמש בעזרת מערכות סולאריות לחימום מים ויצירת חשמל, ובאופן תכנון חלונות הבית כך שיפיקו את המרב מאור השמש הטבעי. 
 

בית חכם חושב ירוק:


בנייה ירוקה באה לידי ביטוי לא רק במאפייני הבנייה עצמם, אלא גם בתכנון מערכות בית חכם המשמשות את הדיירים. חשוב להבין כי מערכות בית חכם אינן מיועדות רק למטרת נוחות כמו שליטה בתריס חשמלי או בכל מכשירי החשמל משלט אחד בלי לקום, אלא הינן גם בעלות אספקט ירוק מובהק. כך לדוגמא, אופציית תכנות ושליטה מרחוק בפתרונות הצללה שונים בבית מאפשרת לפתוח את התריסים מרחוק בימי חורף שטופי שמש, וכך לחמם את הבית. מנגד, בימי חורף גשומים ניתן לסגור מרחוק את התריסים וכך למנוע את התקררות חללי הבית. כמו כן, ניתן לתכנת את מערכות ההצללה להיפתח ולהיסגר במועדים קבועים, כמו סגירתן בשעות החושך ופתיחתן בשעות היום. ואם לא די בכך, קיימים בימינו מנגנונים בעלי חיישנים המסוגלים להחליט אם לפתוח או לסגור את התריס בהתאם לתנאי מזג האוויר החיצוניים.
Content

לקבלת הצעת מחיר, נא למלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליכם.